לוגו שלומי    

משהו טוב קורה בשלומי!  

רשות מקדמת עסקים ותעסוקה בשלומי וארגון צלול במסגרת פרויקט "השפעה מקומית" מעניקים  למספר עסקים ביישוב ייעוץ ללא עלות, אשר בסופו של תהליך הפרויקט ,העסק שלהם יהפוך להיות  ידידותי יותר לסביבה וחסכוני  משמעותית לעסק. 

את התהליך מלווים יועצים מתחום איכות הסביבה, במסגרת הפרויקט "השפעה מקומית", פרויקט הממומן על ידי האיחוד האירופי, שמטרתו להתמקד במספר מועצות נבחרות בגליל המערבי ולייעץ להן כיצד להפוך למועצות "ירוקות" יותר. בסוף התהליך יקבלו העסקים "תו אחריות אקלימית" ויפורסמו בקמפיינים אזוריים וארציים.

רוב העסקים אותם מלווים יועצי הפרויקט, הינם בתחום עסקי המזון.

ישנן 3 מטרות מרכזיות בהן מתמקד הייעוץ לעסקים. 

הראשונה היא להוביל לחיסכון בהוצאות חשמל, ע"י צמצום הוצאות החשמל והתייעלות אנרגטית. מטרה שניה,  לחסוך בהוצאות של העסק ע"י מעבר לשימוש בכלים רב פעמיים, והפסקת השימוש בכלים חד פעמיים המזהמים את הסביבה.

המטרה השלישית, היא לצמצם בזבוז מזון הראוי לאכילה. העסקים עוברים מדידה והערכה של המזון המתבזבז ונזרק בעסק, והם לומדים דרכים לצמצם את בזבוז המזון בעסק שלהם, מהלך שחוסך לעסק כסף רב. 

 

דינה אביטל, בעלת מסעדת "השקשוקה של דינה", הצטרפה ראשונה לפרויקט אשר החל לפני מספר חודשים. דינה מנהלת את העסק למעלה מ-40 שנה, ומגישה אוכל טעים לכל מי שמגיע למסעדה. דינה מספרת שהצטרפה לפרויקט כי "חשובה לה איכות הסביבה, חשוב לה לשמור על הטבע של הבריאה, חשובים לה האנשים והעתיד שלהם, וחשוב לה לשמור על הניקיון בשלומי".

ניר עמר, הבעלים של ה"חמנייה שלי" סניף שלומי, מתמחה בפיצוחים, פירות יבשים, תבלינים, ממתקים ומתנות. בבית העסק ישנו גם בית מאפה ובית קפה. העסק הוקם לפני כ-3 שנים, וניר מספר כי הוא הצטרף לפרויקט בגלל שהוא מאמין בשמירה על סביבה ירוקה ועל צמצום השימוש בפלסטיק חד פעמי. 

נתנאל גד אלזם, הבעלים של "פיצה רון", כבר 9 שנים. נתנאל מספר שהוא הצטרף לפרויקט כי איכות הסביבה חשובה לו, והוא רוצה לעשות כל מה שהוא יכול כדי לשמור על כדור הארץ.

שלומית לייבוביץ', בעלת העסק " מגע הקסם ולגוף ולנשמה – מרכז טיפולים קוסמטיים רגשיים", מנהלת את העסק כבר 18 שניםשלומית מספרת שהיא הצטרפה לפרויקט מאחר והחשיבות של אקולוגיה ואיכות הסביבה, קיימות, אוכל בריא ובריאות ותחזוקה נכונה של הגוף מאוד חשובים לה. שלומית מוסיפה שהיא הייתה שמחה מאוד שאנשים שהנושאים האלה קרובים לליבם ידעו, שהעסק שלה עושה את כל המאמצים לשמור על איכות הסביבה.

 

                          

                                                                                             

                                                                                   

                           

1592593750.3597