אודות חופש המידע ופניות הציבור 

עבודת פניות הציבור מאופיינת בשימוש נרחב בכלל ערוצי הפניות העומדים לרשות תושבי היישוב ומחוצה לה. סוגי הפניות הינן רבות ומגוונות ומופנות בדרכים שונות לטיפול פניות הציבור. בין השאר פניות ללשכת ראש המועצה, ללשכת המנכ"ל ומבקר המועצה, כמו גם פניות ישירות לפניות הציבור או דרך יחידות העירייה השונות ומוקד השירות העירוני 106 ואפליקציית היישוב MY CITY, אם בדוא"ל דרך אתר המועצה, בדוא"ל המשרדי, בטלפון, או cכל דרך אחרת בה בוחר הפונה על פי יכולתו ושיקול דעתו.

    
פניות הציבור מהווה חלק בלתי נפרד מפעילות המועצה ומשמשת למעשה גורם מקשר, משלים, מעביר מידע ומקבל מידע מיחידות המועצה השונות ובכך מסייע לפונים ולמערכת בפתרון בעיות הקשורות בתחום הטיפול היישובי. לעיתים אף בפתרון וקשר עם גורמים שונים מחוץ לרשות וזאת על מנת לשפר את איכות השירות לפונים.


פניות הציבור משמשת כמעין מדד לצרכי הפונים, מייצגת את הפונים, בעיותיהם וצורכיהם בתוך המערכת העירונית תוך שקיפות, זמינות, בדיקה יסודית וחתירה ליעילות. הטיפול והקשר המפרה עם יחידות המועצה מקנים לפניות הציבור מעמד אמין בקרב יחידות העירייה והפונים. עשיית שימוש בתובנות מפניות הציבור וקידום תיקונים ברמת מערכת ייחשבו להישג החשוב ביותר של פניות הציבור לטובת שיפור השירות ברשות. 
פניות הציבור מתחייבת להיות קשובה לכל פניה, להבין את מצוקת הפונה, מנקודת מבטו, לייצג את פנייתו וצרכיו בתוך המערכת היישובית ולהשתדל להביא לפתרון מיטבי של כל פנייה.


פניות הציבור מתחייבת לענות לכל פנייה בהקשבה, באדיבות, מתוך רצון טוב ואכפתיות, ביעילות וכמה שיותר לשביעות רצונו של הפונה. במקרים בהם לא ימצא פתרון לכל פניה או שהפתרון אינו עולה בקנה אחד עם ציפיותיו של הפונה, אם בשל מגבלות החוק, אם בשל מגבלות אובייקטיביות תקציביות ואם בשל מגבלות אחרות, פניות הציבור תעשה את המיטב והמרב לוודא וכי מוצו כל הדרכים, על מנת לסייע בידיו. 

הבהרה: חשוב להבהיר כי פניות "שבר", פניות דחופות ודיווח על ליקויים יש להמשיך לפנות למוקד שירות 106 או ישירות לאפליקציה היישובית שלנו MY CITY.  בכל מקרה של בעיה או שאלה, הנוהל התקין מחייב קודם כל פנייה למחלקה הרלוונטית המטפלת בנושא, ורק אם הנושא לא טופל, או טופל שלא לשביעות רצון התושב, ניתן לפנות לפניות הציבור. 
בכל פניה לפניות הציבור חשוב לציין פרטים מלאים ולצרף מסמכים רלוונטיים לטובת הענקת מעגל שירות מלא.

 

 

שמואל רוזנגרטן - גזבר המועצה, הממונה על פניות הציבור וחופש המידע  

 

כתובת למשלוח מכתבים: ת.ד 77 שלומי‏ מיקוד 22832                               

כתובת: ההשראה 1 קומת כניסה, מחלקת גזברות

כתובת דוא"ל: [email protected]

 

טלפון: 04-9950911

פקס:   04-9950995
 

                       לפניה מקוונת ניתן ללחוץ כאן