תוכנית השפעה מקומית בשלומי 

תוכנית השפעה מקומית היא תוכנית אשר שמה למטרה לסייע לרשויות, עסקים וקהילות להתמודד עם משבר האקלים ולקחת אחריות סביבתית בתחומם.
התוכנית היא יוזמה של ארבעה ארגוני סביבה מובילים בישראל – צלול, The Natural Step ישראל, 2B Friendly ואל אמל. התוכנית נולדה מתוך הצעת תמיכה של האיחוד האירופי בתוכניות אשר יובילו שינוי בתחום האקלים ונלקחה על ידי אותם ארבעה ארגונים שמפעילים אותה במספר אזורים ברחבי הארץ. התוכנית מלווה את הרשות בבניית תכניות עבודה מותאמות, מלווה עסקים בתהליך של התייעלות סביבתית עד לקבלת "תו אחריות אקלימית" ובתחילת שנת הלימודים גם תעבוד עם מועצת הנוער על פעולות קהילתיות בנושא משבר האקלים.

 

ליווי וייעוץ מקצועי לעסקים 

תו אחריות אקלימית יוענק לעסק שלוקח אחריות על ההשפעה שלו על הסביבה, שנותן דוגמא סובבים אותו ומחזק את היישוב בו הוא חי בהתמודדות המקומית וחיזוק החוסן הקהילתי מול משבר האקלים.

בדומה לתווים בתחומים אחרים, יש כאן הזדמנות לבעל העסק להכריז ברבים על המחויבות שהוא לוקח על עצמו כמנהיג מקומי. בפעולות שבעלי עסקים בוחרים לעשות למען הסביבה יש מסר חזק ללקוחותיו ששווה לקנות בעסק הזה כי הוא רואה מעבר לרווח המיידי. פרויקט השפעה מקומית מביא את הידע והכלים לעשות שינויים בעסק לטובת חיסכון באנרגיה, משאבים ומזון שיביא לחיסכון כספי ותרומה להצלחתו של העסק. 

 

את התהליך סיימו 2 בעלות עסק שזכאיות לתו אחריות אקלימית:


                                         מגע הקסם                                                                                    השקשוקה של דינה

                                                               

 

     

 

      השתתפו בתהליך:    

 

                       באבא ג'קו                                                                    פיצה רון                                                                              שירת הים

 

              
              
                                                               

אנחנו מאחלים להם בהצלחה!

מוזמנים לשאול אותם על התהליך שלהם.

 

עסקים המעוניינים להצטרף לתהליך יכולים לפנות לרכזת התכנית בשלומי - [email protected]

054-4207125

 

לוקחים אחריות על משבר האקלים

 

חוברת מידע, טיפים וכלים יישומיים לבית ולעסק - בסרגל הכלים מימין לדף זה
 

אנחנו מזמינים אתכם להיכנס למרכז הידע הדיגיטלי שלנו, ללמוד טיפים יישומיים ולהפוך את המרחב העיסקי או הביתי שלכם לידידותי לסביבה.